top of page

СПЕЦПРОЄКТ

Пʼять причин установити застосунок NovaPay

Фінансовий застосунок із рахунками й картками компанія NovaPay представила наприкінці 2023 року. Попри те, що він доступний лише чотири місяці, застосунком уже користуються 150 тис. українців. «Мінфін» вирішив дізнатися про переваги цього додатка, кому він може бути корисний, та чому його варто встановити на свій смартфон.

NovaPay — це небанківська фінансова компанія, що входить до групи NOVA (Нова пошта). Саме вона забезпечує сервіси післяплати, переказу коштів, оплати комунальних платежів тощо у відділеннях Нової пошти.

Минулого року NovaPay стала першою і наразі єдиною небанківською фінансовою установою, яка отримала розширену ліцензію НБУ. Завдяки їй компанія створила власну платіжну картку та фінансовий застосунок, який має низку переваг та цікавих особливостей.

1

Зручність та доступність

Насправді цим зараз мало кого здивуєш. Сучасний дизайн, простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс — уже не так переваги банківських і фінансових застосунків, як необхідна умова їх використання.

Тут NovaPay не відстає від банківських конкурентів. Застосунок можна швидко встановити на смартфон на базі Android чи iOS. Зареєструватися пропонують у два способи: онлайн за допомогою Дії або офлайн у відділенні Нової пошти (якщо у вас паспорт старого зразка). Процедура верифікації займе декілька хвилин, оскільки відбувається через Дію. Система BankID у застосунку не використовується.

Застосунок має фактично той самий функціонал, що й банківські додатки. За винятком відкриття депозитів, але натомість пропонує альтернативу — облігації.

Віртуальну дебетову картку від NovaPay можна підв’язати до Google Pay або Apple Pay і розраховуватись нею у магазинах та в інтернеті, а також переказувати гроші в застосунку. За бажанням можна замовити й випуск пластикової картки — її доставлять у поштове відділення, поштомат або кур’єром. Є також можливість отримувати заробітну плату на картку NovaPay.

Безпосередньо на головному екрані застосунку розміщені кнопки «швидких дій». Можна поповнити рахунок, переказати кошти, провести платіж за IBAN чи поповнити мобільний. Також у розділі «Платежі» доступні оплата комунальних послуг, сплата кредитів, послуг страхування, штрафів тощо. За потреби після будь-якого платежу можна створити для нього шаблон.

Додатковою перевагою застосунку є служба підтримки сервісу. Через вайбер, телеграм чи по телефону можна поспілкуватися з реальними людьми, а не ботом. Додамо, що мережа Нової пошти в декілька разів більша за мережу будь-якого банку, тому за потреби завжди можна звернутися по допомогу до найближчого відділення.

3

Посилка в кредит як альтернатива кредитній картці

Ще один сервіс NovaPay*, інтегрований із Новою поштою, — посилка в кредит.

Це можливість придбати товар із післяплатою та оплачувати його частинами протягом року. Ви можете купити товар у продавця, який не має програм на виплат, обов'язково оформивши післяплату. Продавець отримає свої гроші, а ви повертатимете кошти фінансовому сервісу частинами впродовж року.

Відсоткова ставка за використання такого кредиту символічна — 0,00001% річних. Водночас є комісія за надання коштів — 2,5% від суми кредиту на місяць. Проте можна погасити й достроково у будь-який час та без додаткових комісій. Це ринковий показник, за даними «Мінфіну».

Щоб скористатись посилкою в кредит, потрібно подати заявку на відкриття кредитного ліміту, який може сягати 100 тис. грн. Це можна зробити у декілька кліків у застосунку NovaPay, у розділі «Кредити» (тут відображатимуться всі посилки в кредит). Далі в межах цієї суми можна обирати товари, доступні в кредит, — як в інтернет-магазині, так і в приватних продавців. Головне обрати спосіб оплати — післяплата. Вартість таких посилок може становити від 1 000 до 100 тис. грн.

2

Вигідні тарифи й знижки на доставку та післяплату

Застосунок NovaPay інтегрований із сервісами Нової пошти. Зокрема, безпосередньо в ньому можна оплатити посилки. Ба більше, користувачі додатка можуть скористатися спеціальною пропозицією і отримати до 20% вигоди, які можна використати для оплати послуг доставки та комісії з післяплати Нової пошти.

 

Максимальна вигода для однієї посилки становить 50 грн. Усього за місяць можна скористатись такою акцією для 6 посилок і в сумі заощадити до 300 грн.

Крім цього, у NovaPay вигідні й інші тарифи. P2P наразі без комісій, проте компанія вже повідомила про зміну тарифів з 1 травня: без комісій можна буде переказати до 50 тис. грн на місяць, далі 0,5%, але не менше 5 грн. Проте, сервіс забезпечує безоплатні перекази з картки NovaPay на картки українських банків за IBAN без жодної комісії і лімітів.

Без комісії відбувається й зняття готівки у відділенні Нової пошти — через штрихкод у застосунку, а також у будь-якому банкоматі в Україні. Наразі до 100 тис. грн на місяць, а з 1 травня ліміт зменшиться до 50 тис. грн.

4

Готівкові перекази тим, хто не має карток

За даними НБУ, NovaPay обіймає 32% загального обсягу внутрішньодержавних грошових переказів і є лідером із переказів коштів усередині країни серед небанків. Цього компанії вдалося досягти, зокрема, завдяки переказам коштів безпосередньо у відділення, де їх може забрати одержувач.

Як ми вже зазначали, мережа відділень Нової пошти, де можна отримати фінансові послуги, налічує 3 600 точок, в той час як найбільша банківська мережа — лише близько 1 000. Тобто здебільшого відділення Нової пошти розташоване значно ближче, ніж банківське.

Завдяки застосунку NovaPay користувачі можуть переказати кошти зі свого рахунка безпосередньо у відділення Нової пошти. Комісія за такі перекази становить 1,5% від суми, але не менше 15 грн.

Такі перекази можуть бути особливо зручними, коли в одержувача немає банківської картки, або йому складно знімати з неї готівку.

5

Можливість заробити на облігаціях

Користувачі застосунку можуть також заробляти на своїх заощадженнях, купуючи облігації компанії.

На сьогодні інвестори вже придбали цінних паперів компанії на понад 200 млн грн. Дохідність облігацій залежить від їх строку дії. Зокрема, якщо інвестор придбає папери на 1 місяць — йому нараховуватиметься 14% річних, якщо 2 місяці — то 16%, а якщо 3, 6 місяців та на рік — то 17%.

Ці ставки вищі, ніж зазвичай пропонують українські банки. За даними «Мінфіну», в середньому за тримісячними депозитами вони платять 12,7%, а за річними — 13,1%.

Купівля облігацій у застосунку NovaPay відбувається максимально швидко і просто. У розділі «Накопичення» на головному екрані слід перейти на банер «Купуй облігації NovаPay» та обрати цінні папери, вказати, скільки їх ви хочете придбати, і підтвердити операцію.

Жодної комісії за придбання, зберігання облігацій чи виплати за ними немає. Щоправда, варто враховувати, що доходи від облігацій оподатковуються за тією ж ставкою, що й банківські депозити — 18% ПДФО та 1,5% військового збору. Та попри це, облігації залишаються вигіднішими за банківські вклади. Як і за будь-яким іншим інструментом, дохід за облігаціями має бути задекларований.

Як бачимо, застосунок NovaPay може стати повноцінною альтернативою банківському додатку. До того ж, він дає змогу заощаджувати кошти на отриманні посилок.

*ТОВ “НоваПей Кредит”

bottom of page